Wielki Czwartek 2026

Dziś, Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Wspólnie uroczyście upamiętniliśmy Ostatnią Wieczerzę. Wraz z Bratem Łukaszem rozważyliśmy symbolikę zarówno tego wydarzenia, jak i wspólnego posiłku, który od wieków jest znakiem jedności, bliskości oraz wzajemnej służby.

Przywołaliśmy gest umycia nóg uczniom – znak pokory i miłości, do której Chrystus zaprasza każdego z nas. Zatrzymaliśmy się także nad tajemnicą Eucharystii, w której Jezus pozostaje z nami jako pokarm na drogę wiary.

Po Liturgii Eucharystycznej i Komunii przenieśliśmy Pana Jezusa do ciemnicy. To w niej, do jutrzejszej Liturgii Męki Pańskiej, spoczywa nasz Pan. Niech będzie to dla nas czas refleksji, ciszy i czuwania przy Chrystusie – czas wdzięczności za Jego miłość oraz zadumy nad tajemnicą Jego męki, którą podjął dla naszego zbawienia.

Poniżej krótka fotorelacja. Zdjęcia: Katarzyna Zaręba

Powrót na górę

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.