Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej 2026

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej 2026

W Wielki Piątek wspominaliśmy Mękę i Śmierć Pana Jezusa.

Rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej, którą poprowadził brat Łukasz. Dzięki rozważaniom i pięknemu śpiewowi mogliśmy duchowo przygotować się do nadchodzącej Liturgii Męki Pańskiej.

Liturgia rozpoczęła się od symbolicznego upadku ks. Proboszcza krzyżem przed ołtarzem, po którym wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże.

Po homilii kapłani odsłonili krzyż, a następnie wierni przystąpili do jego adoracji.

Ponieważ od czasu Ostatniej Wieczerzy nie sprawuje się Eucharystii, Najświętszy Sakrament został przyniesiony z ciemnicy, gdzie złożono go poprzedniego dnia. Następnie wierni przystąpili do Komunii Świętej.

Straż honorową przy Grobie objęli druhowie z OSP Miętne.

Powrót na górę

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.