- przez S. Szopa
W Wielki Piątek wspominaliśmy Mękę i Śmierć Pana Jezusa.
Rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej, którą poprowadził brat Łukasz. Dzięki rozważaniom i pięknemu śpiewowi mogliśmy duchowo przygotować się do nadchodzącej Liturgii Męki Pańskiej.
Liturgia rozpoczęła się od symbolicznego upadku ks. Proboszcza krzyżem przed ołtarzem, po którym wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże.
Po homilii kapłani odsłonili krzyż, a następnie wierni przystąpili do jego adoracji.
Ponieważ od czasu Ostatniej Wieczerzy nie sprawuje się Eucharystii, Najświętszy Sakrament został przyniesiony z ciemnicy, gdzie złożono go poprzedniego dnia. Następnie wierni przystąpili do Komunii Świętej.
Straż honorową przy Grobie objęli druhowie z OSP Miętne.

DSC_0007

DSC_0008

DSC_0010

DSC_0011

DSC_0015

DSC_0016

DSC_0020

DSC_0024

DSC_0026

DSC_0028

DSC_0029

DSC_0030

DSC_0031

DSC_0033

DSC_0038

DSC_0040

DSC_0042

DSC_0047

DSC_0051

DSC_0053

DSC_0064

DSC_0065

DSC_0902

DSC_0903

DSC_0904

DSC_0906

DSC_0909

DSC_0913

DSC_0914

DSC_0917

DSC_0920

DSC_0923

DSC_0924

DSC_0927

DSC_0928

DSC_0929

DSC_0930

DSC_0934

DSC_0935

DSC_0936

DSC_0938

DSC_0939

DSC_0946

DSC_0947

DSC_0949

DSC_0950

DSC_0951

DSC_0952

DSC_0953

DSC_0958

DSC_0959

DSC_0964

DSC_0967

DSC_0969

DSC_0972

DSC_0974

DSC_0976

DSC_0978

DSC_0981

DSC_0983

DSC_0988

DSC_0993

DSC_0994

DSC_1010

DSC_1012
