- przez S. Szopa
Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego
W Wielki Czartek po Mszy św. o godzinie 18.00 nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w kościele. Adoracja od tego czasu będzie się odbywać w ciemnicy.
W Wielki Piątek na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej o godzinie 18.00 nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu. Adoracja od tego czasu będzie się odbywać przy grobie.
W Wielką Sobotę, podczas Procesji Światła po Mszy świętej o godzinie 19.00 nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu z powrotem do kaplicy. Od tego czasu adoracja będzie się odbywać ponownie w kaplicy.
W tych dniach Strażnicy Adoracji przychodzą na swoje dyżury adoracyjne kilka minut wcześniej, aby potwierdzić obecność podpisem w „Księdze adoracji”, która będzie dostępna w przedsionku kaplicy.
