Pierwsza Komunia Święta 2024

W niedzielę, 12 maja w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci klas trzecich. Uroczystą Mszę Święta sprawowali – proboszcz Grzegorz Kamiński oraz Ojciec Łukasz Gora. O oprawę muzyczną zadbała – pani organistka Katarzyna Rymkiewicz oraz nasza Schola.

Tuż po Mszy Świętej każde z dzieci otrzymało poświęcony wcześniej mały bochenek chleba.

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych sakramentów w katolickiej tradycji i oznacza przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego serca i życia. Jest to także okazja do refleksji nad własną wiarą i duchowym wzrostem. Dla dzieci i ich rodzin jest to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i radości. Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, uczestnictwo w ceremonii i świadome przyjęcie Jezusa Chrystusa do serca stanowią ważne etapy w religijnym rozwoju najmłodszych.

Zapraszamy na krótką relację zdjęciową dzięki uprzejmości Kacper Pyza – Fotografia

Powrót na górę

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.