Katolickie Stowarzyszenie Młodych (KSM)

„Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie , głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska ! Właśnie jako KSM.”

Jan Paweł II 15 IV 1995 Ogólnopolska Pielgrzymka KSM do Rzymu

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to wspaniała alternatywa dla wszystkich młodych do 30 roku życia, poszukujących prawdziwej przygody w ramach katolickiej wspólnoty.

KSM zajmuje ogromną przestrzeń ludzkiego rozwoju, jaka łączy formacje ducha i działanie ciała. Poprzez niezliczone akcje, obozy, rekolekcje kształtujemy w sobie jednocześnie sprawność fizyczną i intelektualną, a także niezłomną wiarę. Z nami nie sposób się nudzić.

Jak do nas dołączyć? Nic prostszego, spotykamy się w soboty po Mszy św. wieczorowej w salce.

Wielkopostny Wieczór Młodych – facebook

KSM – facebook

KSM powstało 2003r. pod opieką ks. Jarosława Rucińskiego.

Młodzież uczestniczyła w wielu akcjach i przedsięwzięciach:

• od 2010 roku corocznie organizuje Wielkopostny Wieczór Młodych organizowany dla młodzieży z dekanatu garwolińskiego i sąsiednich. Gośćmi tych spotkań są między innymi Dariusz Kowalski, Adam Woronowicz, Jan Pospieszalski i inni
  • wyjazdy na Europejskie Spotkania Młodych TAIZE i Światowe Dni Młodzieży
  • coroczne wyjazdy na letni i zimowy wypoczynek pod opieką księdza wikariusza
  • wyjazdy na Franciszkańskie Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej
  • coroczne wyjazdy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy
  • organizowanie Dni papieskich, dekorowanie Grobu Pańskiego, akcje charytatywne i inne
  • spotkania opłatkowe, kolędowanie
  • ogniska, dyskoteki, zabawy