Mężczyźni Św. Józefa

fashion

Opiekun – Stanisław Poświata

72 GODZINY DO ZMARTWYCHWSTAŁEGO ŻYCIA

Jezus przyszedł by dać nam pełnię życia. Dokonało się to poprzez Paschę – przejście ze śmierci do Życia. Doświadczenie Paschy jest czymś, co możemy przeżywać z Jezusem.
Jak Jezus potrzebował trzech dni, by przejść przez śmierć do Życia, tak samo zaprasza nas do Nowego Życia w obfitości (J 10, 10).

• Potrzebujemy rozszerzyć nasze Życie duchowe poza niedzielną Mszę Świętą.
  • Zbierać się by poznawać Biblię.
  • Uczyć się więcej z Katechizmu Kościoła Katolickiego.
  • Formować silną katolicką przyjaźń.
  • Uczyć się modlitwy.
  • Uczyć się jak wspierać rodzinę.
  • Poznawać katolicką etykę i moralność.

Podstawą i fundamentem Mężczyzn Św. Józefa jest Program 72 godzin do Zmartwychwstałego Życia. Trzy dni to właśnie 72 godziny. To również trzy formy męskich spotkań.

Proponujemy Wam udział w:

• comiesięcznych spotkaniach w parafii (2 godz. miesięcznie – 24 godziny rocznie);
  • raz w roku całodziennej konferencji dla mężczyzn (6 godz. rocznie);
  • raz w roku weekendowych rekolekcjach dla mężczyzn (od piątku wieczorem do niedzieli w południe – 42 godz.).

Razem daje to 72 godziny i – jak wierzymy – to minimum, które jest niezbędne do odrodzenia naszego życia w Bogu, do Zmartwychwstałego Życia.

„Trzy razy w roku ukażą się wszyscy twoi mężczyźni przed obliczem Pana, Boga Izraela. Ja bowiem wypędzę narody sprzed ciebie i rozszerzę twoje granice, i nikt nie będzie napadał na twój kraj, gdy ty trzy razy w roku pójdziesz, aby pokazać się przed obliczem Pana, Boga twego.”

(Wj 24, 23-24)

Wszystkich chętnych mężczyzn, którzy pragną formować się w Grupie Mężczyzn Św. Józefa zapraszamy na comiesięczne spotkania, które odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18.45 w sali Jana Pawła.