Dożynki parafialne 2023

W niedzielę 10 września w Miętnem odbyło się rodzinne wydarzenie, które połączyło odpust i dożynki parafialne oraz 29. parafiadę.

Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem korowodu dożynkowego, Mszą Świętą z uroczystą procesją.

O 12:30 nastąpiło uroczyste otwarcie parafiady i rozpoczęcie zabawy fantowej.

Chwilę później wystąpiły przedszkolaki z przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce.

Dla miłośników dwóch kółek rozegrano wyścig rowerowy o nagrodę księdza proboszcza.

O 18:00 nastąpiło podsumowanie parafiady, wręczenie nagród dla zwycięzców wyścigu rowerowego oraz losowanie nagrody głównej wśród uczestników zabawy fantowej.

Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Reflex”.

Organizatorami parafiady są: Gmina Garwolin, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Miętnem, Ochotnicza Straż Pożarna w Miętnem, Koło Gospodyń Wiejskich Krystynianki, Gminne Centrum Animacji Kultury w Miętnem i Rada Parafialna Parafii Miętne. Wydarzenie sponsorowali firmy Bruggen i Lechpol. Patronat medialny sprawowała gazeta Twój Głos.

Zapraszamy do krótkiej relacji zdjęciowej