Pierwsza Komunia Święta 2023

W niedzielę, 14 maja w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci klas trzecich. Uroczystą Mszę Święta sprawowali – proboszcz Grzegorz Kamiński oraz Ojciec Łukasz Gora. O oprawę muzyczną zadbała – pani organistka Katarzyna Rymkiewicz oraz nasza Schola.

Tuż po Mszy Świętej każde z dzieci otrzymało poświęcony wcześniej mały bochenek chleba.

Pierwsza Komunia Święta jest jednym z najważniejszych sakramentów w katolickiej tradycji i oznacza przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego serca i życia. Jest to także okazja do refleksji nad własną wiarą i duchowym wzrostem. Dla dzieci i ich rodzin jest to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i radości. Przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, uczestnictwo w ceremonii i świadome przyjęcie Jezusa Chrystusa do serca stanowią ważne etapy w religijnym rozwoju najmłodszych.

Dzięki uprzejmości DAREX Foto-Video zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową