Pielgrzymka na Oratorium do Kielc

13 sierpnia 2023 roku w przededniu Uroczystości Wniebowzięcia NMP, Święta Wojska Polskiego i zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, ponad 50-cio  osobowa pielgrzymka z naszej parafii uczestniczyła w Oratorium Świętokrzyskim „Polska dziękuje # dobre słowa” – „Nie tylko o miłości z kazaniami w tle”. Uczestnikami wyjazdu byli parafianie oraz grupa absolwentów Zespołu Szkół w Miętnem – uczestników Obrony Krzyża w latach 1983/84.

Przewodnikiem pielgrzymki był ks. kanonik Stanisław Bieńko – duchowy przewodnik młodzieży w czasie Obrony Krzyża.

            W Kielcach przywitał nas nasz proboszcz ks. płk. Grzegorz Kamiński wraz z panią senator Marią Koc. Byli z nami również: wójt gminy Garwolin pan Marcin Kołodziejczyk i starosta garwoliński pan Mirosław Walicki. Grupa z Miętnego została przywitana przez prowadzącą koncert panią Edytę Bobryk – zastępcę dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, oraz uhonorowana najlepszymi miejscami.

Oratorium odbyło się w centrum Kielc na placu Najświętszej Maryi Panny, u podnóża Katedry  i Pałacu Biskupów. Miłym akcentem był występ w chórze oratoryjnym zespołu wokalnego z naszej parafii.

Oratorium było podniosłym wydarzeniem zarówno w sferze duchowej jak i artystycznej. Jest to dzieło wyjątkowe stanowiące połączenie słowa, dźwięku i obrazu. Trudno ten koncert opisać słowami, to trzeba zobaczyć i przeżyć, tym bardziej, że są dostępne nagrania na youtube, a cały koncert transmitowany będzie przez TV Trwam.

Dziękujemy ks. proboszczowi za organizację wyjazdu i zapewnienie niezapomnianych przeżyć. Bóg zapłać!

Czekamy na nowe propozycje!

Gallery Plugin

https://kielce.tvp.pl/71996161/przedpremierowe-wykonanie-oratorium-swietokrzyskiego-nie-tylko-z-milosci-z-kazaniami-w-tle

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.667164158777470&type=3

Powrót na górę

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.