Survivalowy Dzień Ojca 23-25 czerwca 2023

W dniach 23-25 czerwca odbył się Survivalowy Dzień Ojca.

Rozpoczęcie dnia 23 czerwca nie zapowiadało udanej wyprawy – jednak nad wszystkim czuwał ksiądz Grzegorz i pogoda była odpowiednia 😉.

Wystartowaliśmy spływem kajakowym po rzece Wildze. Dziękujemy Stowarzyszeniu Aktywna Strefa https://www.facebook.com/aktywnastrefastowarzyszenie,  https://www.aktywnastrefa.com/rebkow-stoczek.

Po spływie atrakcją była tyrolka.  Następnie był 8 km rajd w grupach rodzinnych do miejsca obozowiska.

Tam przywitała nas piękna przyroda oraz wspaniale przygotowane obozowisko.

Po rozbiciu namiotów i spożyciu kolacji z dostawy cateringowej z Powiatowego Ośrodka Sportu – Hotel Miętne odbyła się zbiórka.

Uczestnicy zostali podzieleni na 8- drużyn z czego pierwsze 4 miały pełnić wartę nad obozowiskiem w godzinach 22-7 rano.

Zmęczeni uczestnicy poszli spać a wyznaczone drużyny pełniły wartę.

Rano w sobotę o 7 nastąpiła pobudka Z głośników popłynęło „Wyginam Śmiało Ciało” – później była zbiórka i zaprawa wojskowa oraz musztra. Następnie śniadanie i poranna toaleta, sprzątanie obozowiska.

Od godziny 11 grupy uczestniczyły w szkoleniach i pokazach:

• pokaz uzbrojenia
  • szkolenie z ratownictwa medycznego i posługiwania się wężem strażackim
  • szkolenie z rodzaju ognisk i sposobów rozniecania ognia
  • szkolenie z kamuflażu
  • pokaz wyżywienia wojskowego – racji żywieniowych pokaz uzdatniania wody
  • spotkanie z antyterrorystą i omówienie sposobu pracy jednostek oraz zachowania się podczas ataków
  • szkolenie z tropów zwierząt oraz omówienie zagrożeń czyhających w lesie
  • szkolenie z budowy szałasu – omówienie zalet i wad poszczególnych miejsc obozowiska w lesie
  • pokaz naszych dzielnych strażaków – gaszenie zapalonego oleju roślinnego oraz prezentacja akcji gaśniczej z udziałem wozu bojowego – później lekka piana dla dzieciaków

Dzień zakończyliśmy  świadectwem ojca policjanta oraz Mszą Świętą odprawioną przez Księdza Tomasza Bielińskiego.

Niedziela to kolejna zaprawa oraz musztra

Następnie odbył się rajd po lesie z punktami kontrolnymi na których grupy były egzaminowane z zagadnień jakie poznały podczas szkoleń i pokazów w sobotnich zajęciach.

Dzień  zakończyliśmy obiadem i podsumowaniem całej 3 dniowej wyprawy.

Podziękowania dla: dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Witolda Bubaka, mjr Daniela Michalskiego , Sławomira i Marcina Szopa , Nadleśniczego Piotra Uścian -Szaciłowkiego Nadleśnictwo Garwolin, Przemysław Stępniewskiego leśniczego z Uścieńca  Ks. Pawła Zozuniaka dyr. Caritas Diecezji Siedleckiej, Ks. Tomasza Bielińskiego,  prezesa Andrzeja Muchy, prezesa Jarosława Głaszczki , kierownika  Janusza Kowalskiego, Eugeniusza Badalskiego,  Sebastiana Luśtyka, oraz PIT- RADWAR i zakładom mięsnym  Wierzejki. Zenona Gadosia Prezesa OSP Miętne, Grzegorza Aniszkiewicza Prezesa OSP Trzcianka, Skautom z Garwolina

Zapraszamy na relację zdjęciową z wydarzenia i video